Amazon zklamal i přes rekordní zisky

Když se vzpomene obchod “Amazon”, ihned se nám vybaví také Jeff Bezos, a sice zakladatel tohoto amerického podniku. Jedná se totiž dnes o nejbohatšího člověka světa, který se pyšní jměním dosahujícím několika bilionů korun. Jeff Bezos ke svému obrovskému jmění přišel během jednoho jediného víkendu, v tentýž víkend se Amazon radoval i z velmi vysokých zisků, u nichž ostatně zůstává. Ani nyní tomu není jinak. Amazon opět hlásí ve třetím čtvrtletí zisky, ovšem ty jsou kupodivu obrovským zklamáním pro investoři, kteří očekávali mnohem více.

I když se Amazonu podařilo ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhnout opět rekordního zisku, který se zvýšil o více jak šestapadesát miliard korun (tedy o necelé tři miliardy dolarů), investoři jsou tímto rekordním ziskem poměrně zklamaní. Zkrátka a dobře očekávali mnohem více.

Očekávání zkrátka bylo větší, než jaká byla realita. Analytici podle všeho odhadovali rekordní zisk na skoro šedesát miliard dolarů (konkrétně na 57,05 miliardy dolarů), ovšem obrat se zvýšil jen o necelých třicet procent, a to o 56,6 miliard dolarů. I když se nejedná o obrovský rozdíl, pro investory a analytiky jsou zisky velkým zklamáním.

Proč analytici odhadovali tak moc?

Otázkou je, co bylo důvodem tak velkého odhadu analytiků. Ti už se zkrátka nechtěli splést jako vloni, kdy se tržby v závěrečném kvartálu odhadovaly na mnohem nižší sumu, než jaká byla nakonec vydělána, jelikož vánoční svátky či předvánoční nakupování bylo vloni opravdu hojné. Jenže analytici se tak snažili nepřestřelit, až nakonec opravdu přestřelili.

Investoři mají strach

I když se zatím stále stává to, že Amazon boří hranice a překračuje magické laťky, investoři mají strach. Podle všeho se obávají prudkého nárůstu nákladů. Ukonejšit je však má podle informací to, že i přes rostoucí náklady se stále firma setkává s rekordními zisky, které jsou pro investory přece zásadní.

Zatímco investoři se obávají, zakladatel a šéf Amazonu je stále v klidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *