Co nejvíce ohrožuje náš imunitní systém?

I když už opadla první vlna koronaviru, neznamená to, že bychom se měli radovat z úspěchu. Úspěch totiž není úplný. Zanedlouho může přijít i druhá vlna vážného onemocnění a může dojít i k řadě dalších nevyzpytatelných situací. Je proto stále důležité, abychom si udržovali pevný imunitní systém. Podle odborníků by měl být imunitní systém pevný jako rytířské brnění. Aby se tak stalo, je velmi důležité, abychom zjistili, co našemu imunitnímu systému škodí. A těmto věcem se následně musíme vyvarovat. Co tedy našemu imunitnímu systému škodí nejvíce? 

Nedostatek spánku 

Svému imunitnímu systému uděláme největší radost, pokud budeme dostatečně spát. Řada lidí se bohužel mylně domnívá, že se spánek k životu nepotřebuje, proto spí jen pár hodin denně, aby využili svůj čas na maximum. Ale samozřejmě pokud nespíte dostatečně, velmi chybujete. Tělo během spánku odpočívá, jednotlivé orgány se regenerují a dochází k vypořádáním s tím, co se během dne stalo. Organismus je jeden velký proces, který se během spánku dává o úsporného režimu, ve kterém se zase připravuje na další den.  

Proto dodržujte alespoň sedm hodin spánku denně, abyste tímto prospěli svému zdraví, které vám za to opravdu poděkuje.  

Imunitě škodí i naše zlozvyky 

Kouříte? Hrajete hry? Pijete velké množství alkoholu? To jsou všechno zlozvyky, na kterých si nejen dokážeme velice rychle vypěstovat závislost, ale kromě toho jsou to zlozvyky, které doslova ničí náš imunitní systém. Látky a škodliviny, které putují do našeho těla při kouření, popíjení alkoholu nebo při jiných zmíněných či nezmíněných zlozvycích ničí obranyschopné látky a z našeho těla se tak stává snadný terč pro bakterie, viry nebo jiné nepřátele.  

Zkuste se svých zlozvyků zbavit pro dobro vaší imunity a ostatně pro dobro vašeho zdraví. Když to zprvu nepůjde naprosto odbourat, vynasnažte se zlozvyky alespoň omezit.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *