Bylinky ulevující od bolestí. Po jakých kdy sáhnout?

Když k nám přijdou bolesti hlavy, kašel nebo bolesti zažívání, většinou máme tendenci zamířit k lékaři a vyžádat si nějaké léky na předpis. Jenže je pravdou, že farmaceutické produkty nám mohou v našem těle napáchat jenom pořádnou neplechu. I proto bychom měli sáhnout spíše po bylinkách, které patří už od nepaměti k pomocníkům při různých zdravotních komplikacích a potížích. I když však řada lidí bylinkám věří a fandí, najdou se jedinci, kteří nevědí, po jakých bylinkách při konkrétních problémech sáhnout. Poradíme vám! 

Když vás bolí hlava 

Bolesti hlavy patří k opravdu nejznámějším bolestem, kterými trpíme i několikrát během měsíce. Jedná se o velkou zdravotní obtíž, která má různé příčiny. Někdy za bolestí hlavy stojí vysoký či příliš nízký tlak. Jindy za ni může pracovní vyčerpanost nebo například stres. Bolest hlavy samozřejmě může být symptomem dalších onemocnění.  

Jelikož je to poměrně častá zdravotní potíž, nabízí se otázka, jaké bylinky nám v tomto případě mohou pomoct. Pomocníkem je například bylinka zvaná řimbaba, která patří k nejúčinnějším bylinkám proti bolestem hlavy (umí například zmírnit náladovost). Nebo je účinný i rakytník, jenž se často označuje za zázrak matky přírody.  

Když vás bolí v krku 

I bolesti v krku patří k poměrně častým. Většinou jsou příznakem angíny, která se začíná v tělu rozjíždět. V tomto případě většinou saháme po antibiotikách, ale to samozřejmě není jediná možnost, jak se bolestí v krku zbavit. Daleko lepší je opět vsadit na sílu bylinek.  

V tomto případě pomáhá především mateřídouška, která je velmi cennou bylinou, jež ulevuje nejen od bolesti v krku, ale také od dalších zdravotních potíží. Také je účinná bylinka zvaná mochna (nebo také se jí říká šišák), z níž se využívá především její kořen.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *