Bylinky na žaludek. Jaké z nich zaženou trávicí problémy?

Trávicí potíže nejsou nic, co bychom neznali. Je to naopak velice častý problém, se kterým se potýkají lidé napříč generacemi. Někdy za bolestmi stojí fakt, že jsme snědli něco mastného nebo těžkého, jindy za bolestmi stojí zkažená potravina, která se nám dostala do hlavního jídla dne. Ať už stojí za vašimi trávicími problémy zdravotní neduhy nebo jenom špatná strava, ptáte se, jak se bolestí zbavit. Naštěstí nemusíte sahat ani po farmaceutických produktech, protože vám plnohodnotně stačí bylinky.  

Mezi bylinkami totiž najdeme ty, které prospívají našemu žaludku a trávení. Pojďme si zmínit ty nejúčinnější z nich, ať víme, kdo je vlastně naším spasitelem v takových chvílích.  

Majoránka na žaludeční problémy 

Majoránku velice často přidáváme do jednotlivých pokrmů dne. Umí skvěle osvěžit maso nebo přidat zajímavé aroma těstovinám. Jen málokdo ale ví, že tato bylinka je skvělým pomocníkem ve chvíli, kdy vás trápí žaludeční problémy. Umí zlepšit trávení, ale je dobré ji vypít hned po jídle, aby jídlo trávicím traktem postupovalo rychleji a netížilo nás.  

Heřmánek pro klidnější žaludek 

Máte pocit, že se ve vašem žaludku odehrává první světová? Potřebujete svůj žaludek uklidnit, protože vám nedá v noci spát? Pak je načase sáhnout po heřmánku, který má tu moc uklidnit jakkoli rozdováděný žaludek. Navíc hravě odstraňuje potíže se stolicí, taktéž napravuje střevní mikroflóru a podporuje žaludeční šťávy.  

Máta proti nadýmání 

Nebo je snad vaším problémem nadýmání? Ani v tomto případě se nemusíte vzdávat svých oblíbených činností nebo spánku. Stačí sáhnout po mátě, která vás nepříjemného pocitu v žaludku rozhodně zbaví. Máta kromě toho, že zbavuje člověka nadýmání a že nadýmání zabraňuje umí i urychlit trávení a podpořit činnost jater, slinivky a taktéž žlučníku. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *