Bylinky na cholesterol. Pomáhá nejen kotvičník a čekanka

V posledních letech se lékaři stále více potkávají s pacienty, kterým je diagnostikován vysoký cholesterol. Tento zdravotní problém vedoucí kupříkladu ke kornatění tepen a také ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění je způsobe nejčastěji stresem, ale také naší potravou, která obsahuje až příliš mnoho nezdravých tuků a jednoduchých cukrů. Tím, že přejdete na zdravější životní styl se tomuto problému vyhnete.  

Pakliže vás vysoký cholesterol sužuje už delší dobu a vy si s ním nevíte poradit, máme pro vás několik tipů – tipy na bylinky na cholesterol, které působí daleko rychleji a efektivněji než jakékoli léky z lékáren, které jenom stojí pořádný majlant.  

Kotvičník zemní 

Jednou z bylinek na cholesterol je kotvičník zemní. Mluvíme tu o bylince, která je plná velice důležitých fytosterolů. Pyšní se však celou řadou pozitivních účinků na naše tělo, nesnižuje jenom vysoký cholesterol. Umí kromě jiného podpořit i celkovou hormonální nerovnováhu, kterou napravuje, a dále působí velice pozitivně na aterosklerózu či ischemickou chorobu srdeční.  

Čekanka 

Už i naše babičky věděly, že na vysoký cholesterol skvěle působí čekanka. Čekanka se osvědčila i při léčbě civilizačních chorob obecně. Umí tedy nejen snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi, ale také vás zbaví zácpy, podpoříte s ní činnost jater a také činnost ledvin. A nesmíme zapomenout na to, že stimuluje činnost žlučníku nebo detoxikuje organismus čili ho zbavuje všech škodlivých a toxických látek.  

Rozrazil lékařský 

Další unikátní bylinkou, která se osvědčila v boji proti vysokému cholesterolu, je rozrazil lékařský. Umí ulevit nejen od zmiňovaného problému, který sužuje stále více a více lidí, ale také zahání bolesti v krku, také ulevuje od kašle nebo ulevuje od celé spousty trávicích obtíží. Stačí ho užívat třeba ve formě čaje. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *