Oči jako nové během 10 minut! Aneb jak probíhá laserová operace?

V dnešní době už lidé s problémy se zrakem nemají jednu jedinou možnost v podobě velkých brýlí. Pro některé jsou ideální možností čočky, a to zvlášť v případě, kdy nemají silné dioptrie. Pro ostatní je tady laserová operace očí!

Laserová operace očí je už dnes známou a zavedenou možností, jak řešit špatné vidění. Operace není nijak náročná a zbaví vás vašeho problému během několika minut. Na to, že jste kdy museli nosit brýle si zanedlouho ani nevzpomenete.

Operace vyřeší i astigmatismus

Nejdříve vás čeká vyšetření, které potvrdí, že je pro vás operace vhodná. Na základě vyšetření vám také lékař doporučí nejlepší metodu přímo pro vás a vaši vadu. Operace se provádí v rámci jakéhokoliv počtu dioptrií, liší se pouze druh zákroku. Laserem se řeší dokonce i astigmatismus, který vzniká kvůli různému zakřivení optických ploch oka v různých rovinách.

Pro operaci je dobré, aby se vaše vada stabilizovala. To znamená, že pokud jste před půl rokem neměli žádné dioptrie a nyní máte -0,5, je lepší počkat, až se oči ustálí.

Přečtěte si také: Nejčastější chyby, které děláme u mytí vlasů.

Jak laserová operace probíhá?

Zákrok je velmi rychlý a bezbolestný. Před zákrokem vám do očí nakapou znecitlivující kapky a hned na to vás čeká zhruba 10minutový zákrok. Po něm vám nejspíš budou oči více slzet či ucítíte jemné pálení, ale po několika hodinách i tyto komplikace odezní.

Výsledek laserové operace je trvalý a nemusíte se bát, že byste za rok opět neviděli. Průběh vady se samozřejmě po více letech může vyvíjet. Nicméně je možné v průběhu života laserovou operaci opakovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *