Zvažujete kreditní kartu? Poradíme, jak vybrat tu nejvýhodnější

Rozdíl mezi debetní a kreditní kartou je zásadní, a to v čerpání peněz. Kreditní karta totiž zahrnuje finanční prostředky, které si klient půjčuje od banky, a poté je vrací i s úrokem. Pokud si své finance dokážete ohlídat, může vám tato služba výrazně pomoci s nečekanými výdaji. Výběr nejvýhodnější kreditní karty už ale není tak jednoduchý.  

Zajímejte se především o úroky 

Banka peníze na kreditní kartu půjčuje, proto je samozřejmostí také úrok. Ten se však u různých společností liší. Před sjednáním takové karty se proto o jeho hodnotě informujte. Půjčovat si vysoké částky se nemusí vyplatit, jelikož se úroková sazba pohybuje až v desítkách procent.  

Některé banky nabízejí také možnost finanční prostředky splatit v krátkém časovém období zdarma. Jestliže jen čekáte, než vám přijde výplata, vyplatí se vám hledat kartu, která má alespoň měsíční bezúročné období. V takovém případě za půjčku nic nezaplatíte. 

Ptejte se na veškeré poplatky  

Nenechte se zlákat jen nízkým úrokem a delším bezúročným obdobím. Některé karty se totiž platí také za vedení, a v mnohých případech si připlatíte dokonce i za její vydání. Pokud nehodláte kartu aktivně využívat a máte ji jen pro jistotu, mohli byste na poplatcích přijít zbytečně o spoustu peněz. 

Pozor na výběry 

Pokud karta nabízí některé úkony bezplatně, myslete na skutečnost, že to platí jen v bezhotovostním prostoru. Jakmile půjčené peníze vyberete z bankomatu, v horší situaci dokonce v zahraničí, mohou vás čekat velmi vysoké poplatky. Jestli je to možné, proveďte raději platbu online.  

Můžete se těšit i z výhod 

Někteří poskytovatelé kreditních karet dokonce nabízejí možnost získat procenta z nákupu zpět. Vždy jde jen o vybrané obchodníky, ale díky tomu můžete při nákupu z půjčených peněz alespoň trochu ušetřit a snížit výslednou náročnost při splácení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *