Věty, které vám znemožňují dělat to, co máte rádi

Dělat to, co nás baví – to je sen každého člověka. Zatímco někdo chce být lídrem firmy, někdo si chce svou vlastní firmu rozjet, jiní chtějí být “jen” zaměstnanci, kteří však budou dělat svou práci opravdu svědomitě a dobře, protože je to zkrátka baví a chtějí se v daném oboru zlepšovat. Bohužel nám často zkříží cestu zlí jazykové, kteří nám svými větami budou znemožňovat dělat to, co máme rádi, co nás baví. Nepřející lidé nám svými řečmi mohou zkazit nejen studium na dobré škole, ale také nám často překazí i touhu po povýšení nebo touhu uběhnout maraton. Zkrátka existují věty, které mohou zničit touhu se v práci zdokonalovat a touhu jít za svými sny.  

Většinou věty, které nás dostanou dolů, vyřknou lidé, kteří v životě nic nedokázali nebo kteří si zkrátka své sny nesplnili. A jelikož si ani oni nesplnili své cíle ani sny, nechtějí, aby si cíle a sny splnil někdo jiný. A tak vyřknou věty, které mnohdy mohou zničit život nejednomu člověku.  

Není to pro tebe 

To je věta, která zazní vždycky, když si chce člověk plnit svůj sen. Ať už chce požádat o nové zaměstnání, které by ho naplňovalo více, nebo se chce stát kosmonautem – věta “není to pro tebe” může člověka se sny dostat na úplné dno, z něhož se jen těžce dostává opět na nohy.  

Je to jen nápad 

I zaměstnanec může mít nápad, který může zcela změnit chod firmy. Jenže kolegové nemusí přát danému člověku povýšení, a tak řeknou, že je to jen nápad a že se nedá brát vážně. Jenže právě nápady jsou to, co odlišuje firmy od konkurence. Vytaste svůj nápad před šéfem nebo ho rovnou realizujte, pokud to jde.  

Daný obor je už přeplněný 

Chcete se ucházet o místo v oboru, o němž se dlouhodobě tvrdí, že je obsazený? Nenechte se tímto zastrašit. Žádný obor činností není nikdy tak přeplněný, aby do něj nemohl vstoupit někdo jiný a nový, kdo chce danou práci dělat zase trochu jinak. Pokud člověk chce přijít s něčím novým, vždycky jsou mu dveře otevřené.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *