Věděli jste, že káva je zdravá? Aneb důvody, proč pít kávu

Mnozí lidé si bez kávy neumí představit den. Drtivá většina lidí s kávou vstává, je to takový denní stereotyp či rutina, bez které zkrátka a dobře fungovat neumíme a nemůžeme. Někteří lidé si však nejsou jistí tím, jestli nám káva není naopak na škodu. Nejednou jsme se setkali s články na internetu, které pojednávali o tom, že je káva nezdravá, že tělu škodí a že bychom ji rychle měli vyhodit z našeho jídelníčku. Kde je ale pravda?  

Na chuť kávy přicházíme zhruba kolem osmnáctého věku, kdy začínáme hojně chodit s přáteli do kaváren. Později, když se do našeho života dostanou pracovní schůzky, najednou je káva to, co nás vždycky nakopne a udrží v bdělém stavu, i když noc jsme neprospali.  

Je však otázkou, jestli je káva opravdu zdravá nebo nikoli.  

Káva zdravá je 

I když se může tvrdit cokoli, pravdou je, že káva zdravá je. Má prokazatelně velmi dobrý vliv na lidský organismus. To platí tedy v případě, pokud vás nesužuje vysoký krevní tlak a pokud si ke kávě dáte vždycky skleničku vody, kterou budete upíjet společně s kávou.  

Káva jako taková obsahuje celou řadu látek, jež rychle podporují mozkovou činnost. Pomáhá nastartovat lidský organismus a zároveň stimuluje srdeční činnost. Dbejte však na kvalitu konzumované kávy, běžné instantní kávy nebo české turecké kávy nejsou pro zdraví člověka zrovna dobré. 

Další důvody, proč milovat kávu 

Káva jako taková je považována za globální kult. S jejím pěstováním se setkáme zejména v Jižní Americe, dále také v Asii nebo v Evropě. Jedná se o vůbec nejprodávanější komoditu na světě. I když se nyní hojně pěstuje v Americe, její kořeny sahají do daleké Afriky.  

Díky tomu, že budete pít kávu, objevíte celou řadu nádherných kaváren, které se ve vašem městě nachází. Takových designových kaváren je opravdu mnoho, můžete porovnávat, kde mají kávu doslova nejlepší. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *