Jak začít podnikat v České republice?

Podnikání je pro drtivou většinu z nás synonymem nezávislosti, časové svobody, je to pro mnohé možnost postavit se na vlastní nohy. Bohužel si řada lidí myslí, že je to procházka růžovým sadem, ono to však tak není. K úspěšnému podnikání je zapotřebí vytrvalost, trpělivost a samozřejmě mnoho dalších vlastností. Pravdou je, že ne každý má na to, aby se do světa podnikání dostal a uspěl v něm. Jestliže si ale myslíte, že právě vy na to máte, máme pro vás několik základních informací, které vám prozradí, jak začít podnikat v České republice.

Jak již bylo zmíněno, k podnikání potřebujete velkou dávku trpělivosti a vytrvalosti. Kromě toho potřebujete splňovat vše, co je zákonem stanoveno. Pojďme však vstoupit do světa podnikání společně od úplného začátku.

Jak začít podnikat

Nejdříve je třeba, abyste si vybrali obor podnikání. Začněte podnikat v tom, co vás baví a naplňuje, jen takovou práci můžete vykonávat kvalitně. Až budete mít obor vybraný, následuje návštěva na úřadě, kde si zažádáte o živnostenský list, který je nutné ze zákona vlastnit. Následně se přihlásíte na finančním úřadě a platíte daně, taktéž je nutné přihlásit se k platbě sociálního a zdravotního pojištění. Skvělé je, že mnohé živnostenské úřady nabízí možnost informování všech patřičných úřadů o vašem novém podnikání za vás.

Co vám však úředníci neřeknou, je nutnost zařídit si dokumentaci k bezpečnosti práce a požární ochrany. To je něco, na co se díky neupozornění často zapomíná.

Až čtyřicet procent podnikatelů nevědí, co to BOZP je

Pokud se vrhnete do podnikání, na BOZP a PO rozhodně nezapomeňte. Nepřidávejte se ke čtyřiceti procentům podnikatelů, kteří bohužel nemají ani zdání o tom, co je to bezpečnost práce a požární ochrana. Právě těm hrozí pokuty sahající do ohromných výšin.

Jestli toho je na vás moc ze začátku podnikání, doporučujeme využít služby firmy Extéria, která nabízí poradenství v oblasti BOZP a PO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *