Tipy na přírodní antibiotika

Podzim a zima se každým rokem nese ve znamení nemocí a nachlazení. K nejčastějším nemocem patří bohužel angína, kterou doktoři léčí antibiotiky. Jenže antibiotika sice vyléčí angínu, na druhou stranu uškodí organismu obecně. Mnozí lidé se proto rozhodli užívat v době nemoci nebo v době nachlazení přírodní antibiotika, která tělu nijak neškodí a která zároveň vyléčí danou chorobu, která je sužuje.  

Jenže takových přírodních antibiotik je opravdu mnoho. Víte, jaké potraviny lze označit za přírodní antibiotika a které skutečně pomáhají? 

Cibule 

Za přírodní antibiotikum lze bezesporu označit cibuli, kterou najdete běžně v každé domácnosti. Mnozí lidé o ní sice tvrdí, že je to jedna z nejvíce běžných surovin, na druhou stranu má nevšední účinky. Cibule usnadňuje vykašlávání, také pomáhá při ucpaných dutinách, mimo jiné působí dezinfekčně a zabraňuje vzniku respiračních onemocnění.  

Česnek 

Dalším unikátním přírodním antibiotikem je česnek, který taktéž patří k běžné výbavě každé kuchařky. Nejčastěji se využívá k posílení obranyschopnosti, ale také pomáhá při chřipce, při bolesti v uchu, ulevuje od bolesti zubů a léčí plísně, opary i bradavice. Použít ho můžete nejen do jídel, ale také se z něj dělá sirup nebo olej či čaj.  

Křen 

I křen lze označit za přírodní antibiotikum. Zabíjí totiž bakterie a viry, které se usídlily v těle člověka. Pomáhá obnovovat střevní mikroflóru, také celkově povzbuzuje organismus. Kromě toho léčí záněty a ulevuje od angíny, která na podzim sužuje každého druhého člověka.  

Med 

Zázračnou surovinou je také med, který léčí nejen nachlazení, ale také má antibiotické a antimykotické účinky. Mnozí lékaři jsou toho názoru, že při užívání předepsaných antibiotik med zvyšuje jejich účinky. Účinky medu se také znásobují při kombinaci s cibulí nebo zázvorem či kurkumou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *