Stavební spoření se opět stává výhodnějším

Pokud si schováváte peníze takzvaně pod polštář, přestaňte. Pod polštářem se vám peníze nijak nezvýhodní, za dva roky najdete pod polštářem naprosto stejnou sumu, jakou jste pod něj uložili. Raději své finance investujte do něčeho, do čeho se investovat vyplatí. Co třeba investovat do stavebního spoření? Mnozí lidé jsou toho názoru, že stavební spoření dnes není tak populární, jako bylo kdysi. To byla pravda ještě donedávna. Nyní se stavební spoření opět vylepšuje, začínají se dokonce zvedat i zhodnocovat úspory.

Ještě nedávno byste nad stavebním spořením možná ohrnovali nos. Ještě donedávna bylo stavební spoření to nejméně výhodné spoření, po kterém jste mohli sáhnout. Dnes se mohou lidé doslova přetrhnout, aby ho získali. Dalo by se říct, že stavební spoření je opět v kurzu a opět se zvedá zájem o něj. Společně se zvyšujícím se zájmem roste i aktivita stavebních spořitelen, které se pro své klienty snaží co nejvíce vylepšit nabídky.

Pojďme se stavebnímu spoření podívat takzvaně „pod pokličku“ a zjistěme, v jaké podobě ho lze aktuálně získat.

Jaká je úrokový sazba?

Nejčastěji nás zajímá zejména úroková sazba. Ta se aktuálně pohybuje v rozmezí jednoho a jednoho a půl procenta. Je však nutné předpokládat to, že z připsaných úroků musíte zaplatit i patnáctiprocentní daň.

Myslete na poplatky

Bohužel se stavebním spořením souvisí i kupa poplatků. Počítat musíte zejména s poplatky za uzavření nebo také s poplatky za vedení smlouvy. Poplatky za uzavření smlouvy se pohybují kolem jednoho procenta z cílové částky, poplatky za vedení smlouvy se aktuálně pohybují kolem tří set korun (setkat se můžete i s poplatky nad 350 korun). Zatímco poplatků za uzavření se můžete vyhnout a platí se jednorázově, poplatkům za vedení smlouvy se bohužel nevyhnete a platí se každý rok.

Pokud se rozhodnete vzít si stavební spoření nyní, těšit se můžete na mnohé akční nabídky, které nabízí celá řada pojišťoven.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *