Přes Českou republiku přejede největší vojenský konvoj za posledních několik let

V únoru Českem projede na východ největší vojenský konvoj za poslední roky. Na cvičení zvaném Saber Strike míří 1 800 vojáků a 700 vozů armády USA. Podle Ministerstva obrany se jednotky ze cvičení vrátí v druhé polovině března.

Přesun amerických vojenských jednotek

Plánované cvičení Saber Strike 2022, které se uskuteční v druhé polovině letošního února, je součástí mezinárodního cvičení Defender Europe 2022. V rámci něho dojde k přesunu amerických jednotek přes území České republiky z Německa na Slovensko. Ministerstvo obrany předpokládá, že se přesune přibližně 1 800 osob a 700 kusů techniky.

Přesuny jsou naplánované ve večerních a brzkých ranních hodinách tak, aby nenarušily plynulost silničního provozu. Všechny přesuny budou doprovázené a zabezpečené příslušníky Vojenské policie ve spolupráci s Policií České republiky. Koordinovány jsou s jednotlivými ministerstvy a samosprávami.

I během přesunů se budou dodržovat aktuálně platná hygienická opatření. Termíny cvičení, přesunů a počty vojáků se však mohou vzhledem k nepříznivému vývoji epidemické situace ještě změnit. Saber Striku se Armáda České republiky účastní pravidelně od roku 2018.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *