Pinkasův palác byl vydražen. Za kolik?

Praha je krásné město, které je plné mnohých zajímavých budov. Bohužel řada z nich se prodává, a to z mnohých důvodů. Dokonce i Pinkasův palác na pražské Kampě vešel v nedávné době do dražby. Musíme ale podotknout, že se jednalo o největší nedobrovolnou dražbu v České republice, v níž byl vydražen za skoro půl miliardu (konkrétně za 480 korun). Vyvolávací cena však byla při vstupu do dražby o deset milionů nižší.

I když byla vyvolávací suma nižší, šlo vidět, že je o tento krásný palác zájem. Do dražby vstoupily konkrétně dva subjekty, z nichž vítěz si nepřál být zveřejněn, a tak opravdu jen on a jeho blízká rodina ví, že si koupil takřka za půl miliardu Pinkasův palác na pražské Kampě, která každým dnem láká turisty z celého světa na své dech beroucí, historické kouzlo.

Více o dražbě

Jak jsme zmínili, jednalo se o největší nedobrovolnou dražbu v České republice konající se v krásném pražském hotelu InterContinental. Navrhovatelem byla PPF Banka. Pinkasův palác doposud vlastnila firma Artemis Property, zároveň se jednalo o zástavce. I když se v současné době palác na pražské Kampě rekonstruuje, stejně o něj byl zájem.

Samotná licitace trvala pouhých pět minut. Jednalo se opravdu jen o dva jediné příhozy, po nichž byla největší nedobrovolná dražba v Česku dokončena. Nyní je ještě otázkou, jestli se doplatí kupní cena. Vydražitel, který si, jak jsme zmínili, nepřál zveřejnit svou totožnost, má nyní šedesát dní na to, aby ji doplatil.

Minimální příhoz byl celých pět milionů korun

Nemůžeme se divit tomu, že původní navrhovaná cena byla o deset milionů nižší. Dva příhozy těchto deset milionů stvořily. Nejmenší čili minimální příhoz totiž byl rovných pět milionů korun.

Co je to nedobrovolná dražba?

Závěrem je nutno dodat, co to vlastně nedobrovolná dražba je. Nedobrovolná dražba se provádí na návrh dražebního věřitele, jehož pohledávka je zajištěna zástavním právem k dražené nemovitosti a jehož pohledávka je taktéž přiznaná exekučním titulem, kterým bývá nejčastější soudní rozhodnutí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *