Jaké pracovní pozice obsadí roboti nejdříve?

Robotizace se dostává do České republiky doslova sedmimílovými kroky. Kdo za to může či co za to může? Může za to zaměstnanecká krize, která nutí zaměstnavatele investovat do alternativ, které osadí volné pracovní pozice a zajistí tak chod podniku. Bohužel těmito alternativami jsou roboti, kteří tak k nám zavítají dříve, než se původně předpokládalo. V současné době však ne všichni mají na koupi strojů a vymožeností, to však neznamená, že roboti jdou přímo k nám a že nám během následujících let seberou některé pracovní pozice. Víte, jaké obsadí nejdříve? 

O tom, kdy k nám naplno zamíří roboti, lze stále jen spekulovat, je však nutné říct, že to nebude za tak dlouhou dobu, jak jsme si mysleli. Roboti přijdou a obsadí jisté naše pozice. Pojďme si říct, jaké pozice budou obsazeny nejdříve. Bude právě vaše povolání brzy sebráno moderními vymoženostmi? 

Seznam nejohroženějších profesí 

Na prvním místě jsou jednoznačně taxikáři. Ti budou opravdu brzy nahrazeni, vždyť už nyní existují autonomní automobily, které se ovládají samy. Na autonomních vozidlech se neustále pracuje, taxikáři tak budou zanedlouho ohroženi umělou inteligencí.  

Další ohroženou profesí jsou číšníci. I když se to může zdát jako jedno velké sci-fi, zanedlouho se opravdu budeme nechávat obsluhovat roboty – nejčastěji to bude tak, že budeme objednávat přes mobil nebo tablet (pomocí kiosků to lze už nyní v mnoha rychlých občerstveních). Posléze nám budou jídlo nosit buď roboti jako takoví, nebo nám bude posíláno po samoobslužných pásech.  

Bohužel i takoví kuchaři jsou ohroženým druhem. Pokud budou robotům zadány přesné informace, mohou kuchaře a kuchařky snadno nahradit.  

Další ohrožené profese 

K dalším ohroženým profesím patří také recepční. Taktéž pracovníci telemarketingu, ovšem ti už jsou nyní nahrazováni nahrávkami. Ohroženou profesí jsou i realitní makléřky a realitní makléři. Prodeje se totiž přesunou do oblasti internetu, zdokonalené aplikace posléze zprostředkují vše mezi prodávajícím a kupujícím. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *