Co všechno vám pomůže od bolesti v krku?

Znáte to, vstáváte ráno do práce a už od prvních momentů je vám jasné, že s vámi není něco úplně v pořádku. Každý člověk to prostě cítí. Většina lidí se v ten moment naláduje prášky, protože odpor šéfovi v práci se přece neodpouští a vy tam zrovna dnes nesmíte chybět. Toto přecházení zdravotních problémů je zadělávání na mnohem větší komplikace v budoucnu. Bohužel si to většina lidí stále neuvědomuje a hazarduje se svým zdravím i nadále. Když se ovšem přidá k běžným projevům chřipky nebo jiného virového onemocnění ještě bolest v krku, je to mnohem horší. 

Jakékoliv zdravotní komplikace byste měli konzultovat vždy se svým lékařem, ale v mnoha případech je jasné, že se nejedná o nic závažného. V takových situacích lze vyzkoušet samoléčbu. Ostatně také pokud užíváme konvenční léky, vždy se to doplňuje nějakými přírodními produkty, třeba šťávou z cibule, zvýšeným přísunem vitamínů z ovoce atd. 

Efektivně tišíme bolest v krku 

Červená řepa je velice zdravá kořenová zelenina, dá se říci, že v našich klimatických podmínkách, patří mezi nejuniverzálnější a nejzdravější vůbec. Obsahuje vitamíny B, C, provitamín karoten, sodík, draslík, vápník, hořčík, křemík, železo, zinek a mnohé další látky, které potřebujeme k životu. Pokud vás trápí bolesti v krku, tak si připravte 200 ml šťávy z červené řepy a ohřejte ji na teplotu 35–40 stupňů. Smíchejte šťávu s jednou polévkovou lžící jablečného octa a kloktejte tímto roztokem 5–6 krát denně. 

Džus z červené řepy 

Na posílení imunitního systému si potom připravte koktejl ze šťávy červené řepy a šťávy z jablka a mrkve. Na dochucení můžete přidat citronovou šťávu nebo med. Poměry šťávy z řepy, jablek a mrkve jsou na vás dle vaší chuti. Ne každý má rád silnou nezaměnitelnou příchuť červené řepy, proto je nejlépe si koktejl připravit vždy dle libosti. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *