Zásadní chyby při používání ochranných pomůcek

Při práci jej třeba používat ochranné pomůcky. K základním patří sluchátka a brýle. Je nutné je ale používat stoprocentně správně a nenosit je jako módní doplněk, abyste na fotkách firemních prospektů vypadali dobře.

Sluchátka jako chrániče sluchu a ochranné brýle

Pro ochranu sluchu je třeba vyhnout se velkému nešvaru a nesundávat sluchátka, abychom své spolupracovníka lépe slyšeli. Sluch máme jen jeden a je třeba si jej dostatečně chránit. Pokud se cítíme být naprosto vytrženi z kolektivu, je třeba si koupit sluchátka s příposlechem, pokud nám to obor činnosti dovoluje. Ochranné brýle, které nosíme v kapse, jsou nám k ničemu. Je obvyklé, že se vám na obličeji věčně mlží, a proto je potřeba věnovat se výběru brýlí trochu víc. Jde o to zakoupit si takové, které nám budou dobře sedět, budou správně odsazené a budou s úpravou proti zamlžování.

Ochranné rukavice i chrániče kolen

Ten kdo si pořídí ochranné rukavice a opravdu je má, ten je nosí. Pokud potkáte někoho, kdo si zakoupil obyčejné kožené či PVC rukavice v supermarketu a chce s nimi pracovat celý den, ukažte mu ty své, ochranné a pracovní rukavice určené pro váš obor činnosti. Když si chcete koupit rukavice, doporučujeme takové, které jsou přímo určené právě pro vaše odvětví, určitě se vám to vyplatí. Déle vám vydrží a bude se s nimi i lépe pracovat. Nesprávné rukavice a jejich používání se pak míjí účinkem. Potřebujete-li často zakleknout, hodí se vám hlavně i do terénu chrániče kolen. Jsou-li ale povolené a spadené v úrovni kotníků, ve chvíli potřeby je zapomeneme nasadit a při chůzi se za ně můžete snadno zachytit a spadnout. Mají být vždy pevně přichycené na správném místě.

Helma a podbradník

Možná se vám to zdá sexy a myslíte si, že nikdo nevypadá lépe, než hasič, voják či jiný pracovník s rozepnutou helmou. Hit amerických nejen válečných filmů má sice něco do sebe, ale praxe vám dovede váš omyl důrazně připomenout. Helmu si sundejte při žvýkání svačiny a vyprávění historek. Jinak ale tu nepříjemnou věc pod bradou pěkně zase zapněte. Nesedí-li helma pevně a dobře na vaší hlavě, stává se pro uživatele více nebezpečím než ochrannou. Při pádu vám může z hlavy spadnout a omezuje vás při práci jejím neustálým sklouzáváním z hlavy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *