Tipy pro zdravé oči

Mnohé orgány našeho těla bereme doslova jako samozřejmost. K těmto orgánům patří například i oči. Je však velkou chybou brát zrak jako samozřejmost. I když se to mnohým nezdá, můžeme opravdu o zrak přijít ze dne na den. Je důležité ho podporovat, abychom předcházeli chvílím, v nichž si budeme matně vzpomínat na to, jak vypadá modré nebe nebo člověk, kterého milujeme.  

Nabízí se však otázka, jak podpořit náš zrak. Co očím prospívá a co ocení? Zeptali jsme se lékařů, kteří prozradili několik konkrétních tipů pro zdravé oči.  

Noste kvalitní sluneční brýle 

Jelikož přichází období, během kterého bude neustále svítit sluníčko, měli bychom naše oči před nebezpečným slunečním UV zářením chránit. Ideální ochranou našich očí jsou kvalitní brýle. Ovšem ne sluneční brýle, které koupíte v obchodech s bižuterií nebo oblečením. Pod kvalitními brýlemi se skrývají brýle trochu jiné, konkrétně brýle ze specializovaných obchodů, které jsou polarizační. Právě takové sluneční brýle totiž minimalizují světelné odlesky a brání tak oslnění očí.  

Navštěvujte pravidelně očního lékaře 

Stejně jako k zubaři nebo ke gynekologovi se musí chodit na pravidelné prohlídky, i v případě očního lékaře se na pravidelné prohlídky musí chodit. I když možná nemáte žádné oční problémy, přesto očního lékaře navštivte alespoň jednou ročně. Pokud je vám přes čtyřicet let, pravděpodobně budete muset k lékaři chodit trochu častěji, a to proto, že jen tak se případně včas odhalí onemocnění očí, které se pojí s přibývajícím věkem.  

Znáte oční jógu? 

Další skvělá věc pro zdravé oči je takzvaná oční jóga. Jedná se o sestavu několika očních cviků, které můžete provádět naprosto kdekoliv a kdykoli se vám zlíbí. Je však důležité dbát na pravidelnost a také na důslednost oční jógy. Pokud budete jógu cvičit pravidelně, rázem budete vidět ostřeji a oční svaly budou posílené. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *