Otázky a odpovědi, které si pokládáte v souvislosti s BOZP a PO

Každý podnikatel musí myslet na BOZP a PO. Je nutné dbát zákonů a podnikat bezpečně, to ostatně radí i firma Extéria, která je předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO. Zároveň se jedná o firmu, která je skvělým zaměstnavatelem, což ostatně dokazují i reference na internetu. Právě zmíněná firma vám může pomoct v případě, že byste si s něčím z oblasti BOZP a PO nevěděli rady, díky firmě projdete případnými kontrolami na výbornou. Jestliže si však chcete BOZP a PO vyřešit sami, máme pro vás odpovědi na otázky, které si možná v souvislosti s bezpečností práce a požární ochranou pokládáte. 

Kdo je fyzická osoba v BOZP?

Neustále pročítáte dokumentaci k BOZP a stále narážíte na jednoho člověka, a sice na fyzickou osobu, a ptáte se, kdo to vlastně je? Fyzickou osobou v BOZP se rozumí člověk, který je odlišný od jiných právních subjektů. Jedná se zpravidla o osoby samostatně výdělečně činné, které podnikají pod svým vlastním IČ, tudíž které jsou povinné dodržovat zákony. 

Co znamená zkratka HZS ČR?

Nejen v souvislosti s požární ochranou jste mohli narazit na zkratku HZS ČR. O koho se jedná, co zkratka znamená? Pod touto zkratkou se schovává Hasičský záchranný sbor České republiky, který má pracoviště v každém okrese. Hasičský sbor provádí kontroly související s požární ochranou nejen u firem, ale také u osob samostatně výdělečně činných. I Hasičský sbor má možnost udělovat sankce, které vyplývají z nedodržování zákonů o požární ochraně. 

Co jsou to nemoci z povolání? 

Také se můžete setkat s nemocemi z povolání, jenže co to vlastně je? Nemoci z povolání jsou nemoci, které vznikají nepříznivým působením chemických, také fyzikálních nebo biologických vlivů, jež vznikly za podmínek vedených v seznamu nemocí z povolání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *