Neutrácejte za potraviny, vsaďte na domácí výrobu

Z nedávných průzkumů vyplývá, že lidé utratí za potraviny ohromné sumy peněz sahající do několika tisíc korun. To je bohužel něco, co není možné vyvrátit. Jedinec během jednoho měsíce utratí za potraviny více jak tři tisíce korun, což je ohromná suma peněz. Bohužel neustále všechno zdražuje, nemůžeme se proto těmto sumám divit. V současné době drtivá většina lidí proto přemýšlí nad tím, jak by mohla ušetřit. Ono to není nic těžkého, jen je to o osvojení si několika zvyků, díky nimž rapidně ušetříte.

Jak již tedy bylo zmíněno, nejvíce utrácíme za potraviny. Jenže řadu toho, co si kupujeme, můžeme připravit doma z toho, co máme v kredenci a co stojí pár korun. Dejme si jako příklad například müsli, které se dnes přidává do nejednoho jogurtu na snídani. Je to poměrně drahý špás, který sahá do osmdesáti korun za jednu maličkou krabici, kterou má člověk na tři použití. Pravdou však je, že takové müsli si můžeme snadno připravit doma, a to z vlašáků, které nasbíráme u sousedů na zahradě, z oblíbeného ovoce (třeba z jablíček ze zahrady), z ovesných vloček, které stojí sotva dvacet korun, a z medu, který dostaneme od sousedů dárkem. Z toho vykouzlíme takzvanou granolu podobající se müsli, která je dokonce výživnější, navíc je daleko levnější a je často na vícero pokrmů.

Inspirujte se Láďou Hruškou

V souvislosti s šetřením se nabízí také možnost inspirovat se Láďou Hruškou, který natočil pořady pro nejmenovanou komerční televizní stanici. I když ho nemají mnozí lidé v lásce, musí se uznat, že mnohé jeho výmysly jsou co k čemu. Například jeho pečení za pakatel nemá konkurence. Upečte si tedy koblížky, rohlíčky nebo jiné podobné pečivo za pár desítek korun a nekupujte ho v obchodě, kde vychází bohužel na poměrně vysoké sumy.

Nekupujte si obědy, vařte si doma

Taktéž se vyplatí obědy v práci nekupovat, ale spíše si je nosit z domu. Doma totiž vykouzlíte z jednoho kusu masa i vícero porcí, takto si snadno navaříte třeba na tři dny dopředu za cenu, za kterou byste si koupili jeden oběd. I takto lze ušetřit na potravinách a jídle obecně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *