Kolik průměrně přijde rodinu letos dovolená?

Oblíbená doba letních dovolených je konečně tady a my se pomalu, ale jistě začínáme rozhodovat, kam se letošní léto vydáme. Většinou volíme takové oblasti, kde je poměrně bezpečno, což znamená, že se vyvarujeme teroristickým útokům, kterých je dnes už všude dostatek. Někteří lidé míří do zahraničí, jiní však zůstávají v Česku, aby poznali krásy té naší krásně země. Ať už se rozhodnete jet kamkoliv, pak vás rozhodně překvapí vyrovnanost cen, které jsou spojeny právě s těmito dovolenými. Jak česká, tak ta zahraničí přijde v dnešní době zhruba na stejnou pálku, proto je jen na vás, jestli upřednostníte slané moře nebo moře piva.

Ať už se však vydáte kamkoliv, přinášíme vám aktuální analýzy, průzkumy a statistiky, jak jsou na tom Češi s letošní dovolenou. Češi už jsou proslulí tím, že jsou to skrblíci, kteří za dovolenou nechtějí moc utrácet, přesto chtějí mít tu nejlepší péči a ten nejlepší servis. Letos tomu je však naprosto jinak – jak překvapivé! Dnes už tři čtvrtiny Čechů chtějí mít konkrétně zahraniční dovolenou se vší parádou, tedy all inclusive. V průměru tak počítají s tím, že dovolená je vyjde na dvacet a více tisíc korun.

Fakta o letošní české dovolené:

Během letošní české dovolené vyplývá na povrch velmi zajímavé zjištění. Dovolenou někde u vody nebo u moře by chtělo mít čtyři pětiny Čechů. I když jsou tedy oblíbené zejména outdoorové sporty, turistice by se chtěli lidé vyhnout, jak jen to je možné. Podle většiny Čechů by taková pravá dovolená měla trvat minimálně deset dní. U zahraničních dovolených vyplulo na povrch zajímavé zjištění, a sice takové, že Češi v zahraničí nechtějí celých deset dní jen sedět na pláži, ale preferují raději aktivní dovolenou, tedy že chtějí poznat tamější kulturu a chtějí prozkoumávat památky jiné země.

I když se v Česku preferují dovolené u vody a nikoliv u turistiky, v zahraničních dovolených se nechalo slyšet, že každý pátý Čech by takovou zahraniční dovolenou volil raději poznávací, nikoliv relaxační. Největší zájem o cizí kulturu a o cizí památky projevují hlavně lidé ve věkovém rozmezí od třiceti do pětačtyřiceti let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *