Nejčastější chyby, které děláme u mytí vlasů.

Ačkoliv se to nezdá, na mytí vlasů toho můžete hodně pokazit. Možná si ani neuvědomujete, že tyto chyby děláte a ničíte si tím pokožku. Ukážeme vám, jak se o vlasy při i po mytí postarat tak, aby byly zdravé, pružné a objemné.

Také každý večer přemýšlíte, zda si vlasy umýt už dnes nebo to ještě vydrží do zítřka? Možná si je nakonec přece jen umyjete a pak jdete spát s mokrou hlavou, protože už si je nestíháte vyfénovat, nebo se vám prostě jenom nechce.

Jeden z prvních nešvarů je celkové mytí vlasů šamponem. Vlasy samy o sobě špinavé nejsou, maz se vytváří pouze o kořínků, proto když budete vlasy drhnout každý den po celé jejich délce, brzy se vám vysuší.

Výběr vody

Ani s vodou to není tak jednoduché, rozhodně zapomeňte na horkou lázeň, po té se vám budou vlasy rychleji mastit. Moc studená voda zase nevymyje důkladně všechny nečistoty. Zkrátka zvolte zlatý střed.

Přečtěte si také: Jak by mohly vypadat brzké důchody v Česku?

Myjte vlasy dvakrát!

Jedno umytí vlasů opravdu nestačí. Mnozí si možná dají velké množství šamponu a poté umyjí, proto se jim poté vlasy také rychleji mastí. Při prvním mytí ale pouze odstraníte nečistoty, proto mnohdy šampon ani pořádně nepění, a tak máme potřebu ho používat více. Při druhém mytí vmasírujte do vlasů ještě méně šamponu a pořádně pročistěte pokožku hlavy a potom jemně protřete konečky.

Zbytečně moc produktů

Další chyby, které se mnozí dopouští, je právě užívání velkého množství šamponu i kondicionéru. Ve výsledku vám ale opravdu stačí jen málo. Nadužívání může opět vašim vlasům škodit, budou se pak rychleji mastit nebo se vám dokonce začnou tvořit lupy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *