Vítězkou Eurovize je už podruhé Loreen ze Švédska

I letos byla mezinárodní hudební soutěž Eurovize nabitá talenty napříč zeměmi, přes to se vítězkou stala již podruhé Švédka Loreen. Tentokrát zazářil s písní Tattoo. Do finále se probojovala i česká kapel Vesna, která obsadila desáté místo.

Eurovize tento rok opět přitáhla talenty ze všech zemí. Česko zastupovala kapela Vesna s písní My Sister´s Crown, která má odkazovat nejen ke slovanskému sesterství. Spojují se v ní čtyři jazyky – čeština, bulharština, ukrajinština a angličtina. Vesna se nakonec umístila na desátém místě, což je pro Česko druhý nejlepší výsledek za historii konání Eurovize. Lepší byl pouze český zpěvák Mikolas Josef, který v roce 2018 dosáhl na šesté místo.

Sjednoceni hudbou

Minulý rok vyhrál ukrajinský orchestr Kalush Orchestra, proto měla Eurovizi letos hostit právě Ukrajina, k čemuž pochopitelné bohužel nedošlo. Už jen z toho důvodu byla zastřešujícím tématem tohoto ročníku hudební soutěže právě solidarita s Ukrajinou – „sjednoceni hudbou“. Finále se tedy konalo v britském Liverpoolu, kde byl hned na počátku show promítnut krátký úvodní film Kalush Orchestra, který hraje a zpívá v kyjevském metru.

Přečtěte si také: Kratom vyvolává stejnou závislost jako cigarety nebo alkohol.

Rozhodování bylo letos těžké

Rozhodování bylo tento rok velmi složité, i Vesna figurovala v odhadech na vítěze. Fanoušky nejvíce oslovila forma písně, která spojuje jazyky a jejíž refrén zazněl v ukrajinštině. Na druhém místě se umístili zástupci Finska a na třetím Izrael.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *