Jak zatočit s podzimním nachlazením?

Podzim je v plném proudu, což znamená, že se neustále ochlazuje a neustále na nás na každém rohu číhají viry a bakterie, které chtějí na naše tělo zaútočit. Většinou na nás skočí jenom v menší míře, která se projeví na nachlazení, ale i nachlazení bývá často problematické a vyčerpávající, hlavně když se jedná o rýmu, která souží nejčastěji asi muže.

Nicméně je nutné poznamenat, že se můžeme před nachlazením samozřejmě chránit, a to tak, když posílíme naše tělo vitaminem C. Tento vitamin nenajdeme jenom klasicky v ovoci či v zelenině, ale samozřejmě se nemusíme být ani doplňků stravy.

Řada lidí se doplňků stravy vyhýbá, ale není důvod. Pokud budete užívat kvalitní doplňky stravy, které mají kladné recenze, můžete posílit vaši imunitu tak, jak to běžně nedokážete. Vždyť sáhněme si na srdce a řekněme si, kdo sní tolik ovoce za den, že to postačí?

Kdyby nás však přece jenom nachlazení skolilo, poradíme vám, jak se s ním vypořádat rychle a účinně.

Efekt schovaný v klasice

Samozřejmě klasikou je zázvorový čaj s citronem a medem. Tento zázrak je znám snad každému a opravdu pomáhá. Pokud však máte trochu náročnější imunitu, ne vždy vám tento nápoj může pomoct. Přece jenom zázvorový čaj mnoho z nás může pít denně, tudíž účinky nemusí být tak efektivní při léčbě nachlazení, jelikož je na něj naše tělo zvyklé.

Zkuste přírodní antibiotikum

Ani v případě, kdy vám zázvorový čaj nepomáhá, nemusíte vybírat lékárny a dávat do svého těla chemické léky. Stačí sáhnout po přírodním antibiotiku, tedy po česneku. Česnek je opravdu geniální přísada, kterou určitě musíte vyzkoušet. Při nachlazení si udělejte třeba česnekovou polévku nebo třeba jenom topinky s česnekem k snídani či k večeři. Nebo česnek jenom zařaďte ke svým denním pokrmům.

Našemu zdraví pomáhá nejen v době nachlazení, ale pomáhá bojovat třeba proti cévním a srdečním onemocněním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *