Van life je stále oblíbenější formou cestování i žití.

Van life neboli život v dodávce je skvělý způsob, jak svobodně cestovat a zároveň ušetřit za ubytování. Jedná se o kompromis mezi kempováním a penziony. Pokud si dodávku správně vyladíte, je vhodná dokonce i jako váš trvalý minibyt.

Rádi cestujete a noci ve stanu pro vás nejsou ničím ojedinělým? Velké karavany jsou často velmi nákladné a navíc mohou v některých věcech člověka dost omezovat. Například ho nezaparkujete jen tak někam, je také náročnější na spotřebu a i jeho pořizovací cena je dost velká. Dodávka je oproti tomu skvělým kompromisem mezi obyčejným stanováním, které může být za nepřívětivého počasí docela náročné, a velkým karavanem.

Ač se to nezdá, v dodávce si můžete vytvořit svůj malý vlastní byt. Do zadní části se vám vleze matrace i s úložným prostorem, vysunovací kuchyňka a mnoho dalšího. Skvělé také je, že si dodávku můžete vybavit úplně sami a podle vašich představ a potřeb.

Zásoby jídla?

Na vaření vám stačí pouhá plynová bomba, vařič a případně přenosný gril. Pomocí těchto věcí zvládnete uvařit cokoliv. Jídlo vyberte takové, které nepotřebuje chlad a dá se lehce zpracovat. To znamená těstoviny, konzervy, zavařené věci, polévky či polotovary. Zbytek vždy můžete koupit čerstvě právě tam, kde se zrovna nacházíte. Nezapomeňte ani na zásoby vody, dodávka uveze i zásoby, takže mějte vždy raději vody více než méně.

Přečtěte si také: Avokádo přináší revoluci v jednorázových příborech.

Hygiena

I na cestách je potřeba udržovat alespoň základní hygienu. Pokud jedete na výlet na kratší dobu, to znamená například maximálně dva měsíce, vystačíte si například se solární sprchou, kterou pořídíte za pár korun. Tuto sprchu stačí vždy pouze doplnit a voda se v černém vaku nahřeje pomocí slunečních paprsků.

Na závěr je potřebné říct, že van life není pro každého. Člověk si musí zvyknout a rozhodně se vzdát určité části pohodlí. Na druhou stranu je to forma, která vám přinese do života velkou svobodu a otevře dveře k novým zážitkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *