Válka v Izraeli

Válka v Izraeli: V sobotu ráno překročili hranice Izraele palestinští teroristé a napadli města. Takto tvrdý a brutální útok nikdo nečekal, počet obětí je proto mimořádně vysoký a stále narůstá. Kromě vraždění se teroristé dopouštějí také únosů izraelských obyvatel, které vlečou do pásma Gazy. Izrael už oznámil, že je oficiálně ve válečném stavu, který patří mezi největší od jomkipurské války.

Odveta v podobě rezervistů

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu veřejně slíbil palestinským teroristům odvetu a oznámil, že se země nachází ve válce. Zahájil tedy válečný stav a povolal stovky tisíc armádních rezervistů.

Ministr obrany v Izraeli Yoav Gallant zase oznámi totální blokádu Pásma, takže se do něj teď nedostanou žádné potraviny, palivo, elektřina ani jiné zásoby. Dle jeho slov se palestinští teroristé chovají jako lidská zvířata a dle toho s nimi také bude jednat.

Tisíce zraněných Izraelců

Izrael se stál o víkendu terčem útoku hnutí Hamás, který vnikl přes hranici Pásma až do izraelských měst, kde se dopustil brutálního vraždění a únosů obyvatel i cizinců. Vrcholem byl útok na přilehlý hudební festival, kterého se účastnilo velké množství nejen Izraelců, ale i obyvatel jiných států. Zde zemřelo minimálně 250 lidí a dalších 2300 bylo zraněno.

Povoláno bylo 300 tisíc izraelských rezervistů, kteří jdou teď se zbraněmi v ruce bránit svou zemi.

Reakce Evropy

Od většiny Evropy se dostavila vyjádření o znepokojení a odsouzení takto brutálního útoku. Rakousko dokonce pozastavilo svou finanční podporu Palestinců, která měla dosahovat až 465 milionů českých korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *