Jak je na tom oprava Národního muzea?

Praha jako naše hlavní město je velice hojně navštěvováno turisty. Není se čemu divit, vždyť se jedná o krásné město plné památek, které musíme vidět alespoň jednou v životě. Jestli při každé návštěvě Prahy procházíte staré známé památky, jistě vás už zaráží, jak dlouho se opravuje zdejší Národní muzeum. Opravy trvají už nějaký ten pátek a už byste možná ocenili, aby se blížily ke svému konci.

Budova Národního divadla, kterou najdete na Václavském náměstí těsně za koněm, se už opravdu opravuje nějaký ten pátek – konkrétně od roku 2011. Jedná se o velice rozsáhlou rekonstrukci, díky které je Národní muzeum uzavřeno.

Pokud se sem už toužíte podívat, možná byste uvítali informace o tom, kdy se vlastně máte toto naše české Národní muzeum otvírat. To vám prozradíme, jen čtěte dál!

Kdy se má Národní muzeum otevřít veřejnosti?

Otevřeno veřejnosti bude Národní muzeum příští rok, a to konkrétně při oslavách 100. výročí vzniku Československa a zároveň při 200. výročí založení muzea. Konat by se měly oslavy a zároveň i slavnostní otevření 28. října příštího roku. Co se týče stálých expozic, ty budou do Národního muzea zavedeny během roku 2019.

Nebude žádné zpoždění?

Zatím je rekonstrukce přesně podle plánu. Samozřejmě se vyskytly nějaké problémy například s nálezem azbestu, ale zatím vše pokračuje tak, jak má. Během oprav se narazilo nejen na problémy, ale také na řadu překvapení. Například se objevilo původní zlacení pod nátěry, o kterém se ani nevědělo, že tam je.

Čeho všeho se týkají rekonstrukce?

Rekonstrukce se týkají hlavně interiérů, ale taky fasád a střech. Byly taky zrestaurovány zdejší sochy nebo zlacení kopulí bočních věží, kterým se tak navrátil dávno ztracený lesk.

Pro zajímavost: Během jednoho dne zde pracuje zhruba 250 až 350 lidí. Někdy jich je tu najednou i 400. Pokud byste se sem náhodou dostali, tak si budete připadat jako v mraveništi. Kupodivu i přes tento počet pracovníků to zde funguje – každý ví, co má dělat, a taky to dělá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *