Praha jinak! Byli jste letos na Signal Festu?

Praha jakožto naše hlavní město se neustále stará o to, abychom se zde bavili. Neustále se zde konají akce v podobě hudebních koncertů nebo různých festivalů. Pokud jste si mysleli, že festivaly jsou jenom záležitostí léta, tak jste se mýlili. Jistě jste zapomenuli na Signal Fest, který se letos konal v Praze už popáté.

Praha je známá jako matka měst a Signal Fest je zde opravdu jako doma. Jedná se o jednu z nejzajímavějších kulturních událostí v České republice. Tento festival rozzářil během několika dní nejen historické centrum Prahy pomocí atraktivních děl s náročnými instalacemi mezinárodní kvality. Samozřejmě letos opět nejvíce uchvátilo osvícené Staroměstské náměstí.

Kde jsme se letos dočkali té největší světelné show?

Letos jste mohli zažít tu největší a zároveň nejlepší světelnou show v Hybernské ulici, kde se představili naši bratři Slováci. Jednalo se o tvorbu, která v sobě nesla taneční pohyby, které se ale prolínaly s modlitbami a nářky starověkých postav.

Co se týče oblíbeného Staroměstského náměstí, i zde jste se mohli těšit z báječné, velice očekávané show. Krásná představení ale byla taky na náměstí Republiky, dále taky v Národní galerii v Praze, taky v Mansfeldském paláci či Paláci U Stýblů nebo v ulicích Haštalská a Cihelná či u Tyršova domu.

Co nás čekalo navíc ve Vinohradech?

Pokud bydlíte ve Vinohradech, tak jste mohli sledovat osvícení Kostela sv. Ludmily, kde se objevila tvorba Yanny Nguema, které můžete znát díky jeho neotřelým projektům technologie, výzkumu a umění. Samozřejmě se v těchto místech nezapomenulo ani na náměstí Jiřího z Poděbrad nebo taky na Riegrovy sady či TJ Sokol Vinohrady.

Co se týče doprovodného programu, tak ten letos taky nechyběl. Jednalo ses o doprovodný program v podobě přednášky několika vizuálů.

Letos se jistě výrazně přispělo k číslu 1,5 milionu. Toto číslo symbolizuje počet diváků, kteří během uplynulých pěti let zavítali na tento fantastický festival.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *