Pojištění rizikových sportů? Rozhodně se vyplatí

Pojištění dnes existuje na ledasco od životní pojistky až po pojistky na blbost. Slyšeli jste už ale o pojištění rizikových sportů? Pokud vedete aktivní život, zvlášť před prázdninami byste měli zbystřit.

Cestovní pojištění

Ať jedete na víkendový krátký pobyt pouze za hranice našeho státu nebo na půlroční pobyt v Asii rozhodně nezapomínejte na cestovní pojištění. V opačném případě vás může přijít i sebemenší úraz draho. Cestovní pojištění vybírejte podle toho, co se na dovolené chystáte dělat, kam jedete a na jak dlouho.

Přečtěte si také: Zdravý životní styl rozhodně není Čechům cizí!

Aktivní život? Přizpůsobte mu i vaši pojistku

Léto a zvlášť dovolená jsou obdobím zkoušení nových věcí, adrenalinových sportů a tvoření zážitků. I tomu přizpůsobte své cestovní pojištění, protože právě u sportů hrozí největší riziko úrazu. Může to být pouze odřenina nebo polámaná noha, je lepší mít pojištěné to, že v zahraničí následně nezaplatíte desetitisíce za ošetření.

Většina pojišťoven už v dnešní době počítá s těmito aktivitami a najdete u nich pojištění zaměřující se přímo na adrenalinové zážitky a sporty. Mezi nejčastější oblastí úrazů patří vysokohorská turistika, lyžování, cyklistika nebo vodní sporty.

Limity i přesto existují

Například Česká spořitelna má limity pro to, kde už je hranice vašeho pojištění, platí to zejména pro extrémní podmínky, které jsou samy o sobě nebezpečné. Jde třeba o výpravy do rizikových zemí na vlastní pěst, do míst s extrémními klimatickými podmínkami, potápění pod ledem, některé letecké sporty nebo skoky na lyžích.

Pozor na alkohol

Na pláži si dáte míchaný drink nebo pivo a pak skočíte na vodní lyže? Pokud by se vám něco stalo, pak i malá přítomnost alkoholu v krvi znamená, že pojištění pro vás padá a pojišťovna vám neproplatí nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *