Eurovize 2023: Kdo bude zastupovat Českou republiku?

Letošní ročník Eurovize se opět blíží, a tak se začínají objevovat jména hudebních zástupců jednotlivých zemí. Za Českou republiku se vydá do boje dívčí kapela Vesna s písní My Sister´s Crown.

Kdo nás bude reprezentovat?

Vesna je mladá hudební skupina, která tvoří alternativní hudbu s folklórními rysy. Založila ji v roce 2016 Patricie Fuxová s představou, že bude kapela oslavovat ženskost a slovanství, právě proto se do písní dostávají folklórní prvky. Názvy jejich písní se také odvíjí od českých tradic a zvyků. Píseň, se kterou se vydávají na Eurovizi, byla ovšem vytvořena konkrétně pro tyto potřeby.

Píseň 4 jazyků

Právě proto, že byla skladba složena s představou účasti na Eurovizi, liší se od klasického repertoáru kapely. Není zpívána pouze česky, ale je zde také klasická angličtina a také ukrajinština a bulharština. Píseň má být o sesterství, respektu, podpoře a spolupráci. Má oslavovat slovanské národy a jejich jazyk.

Na písni se podílely kromě členek kapely také bulharská raperka Tanita Yankova a ukrajinská domristka Katrin Vatchenko.

Přečtěte si také: Tipy, jak si co nejvíce užít Bali.

Píseň vyzdvihující sesterství a ženskou sílu, autorsky vytvořená ve spolupráci Patricie a Production Lovers, je palčivou výpovědí o nesmyslnosti pravidel, které si jako lidstvo vytváříme.

Dvě semifinálová a finálové kolo letošního ročníku se bude konat. 9. a 11. května. Absolutní vítěz bude vyhlášený v sobotu 13. května.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *