Chřipka řádí všude kolem. Jak se jí dá vyhnout?

Chřipka se aktuálně všude šíří rychlostí blesku a není radno ji podceňovat. Často se dá přitom onemocnění vyhnout jednoduchými návyky a tipy. Nejvíce jsou v ohrožení děti a senioři, kteří mohou skončit i v nemocnici! Co dělat, aby se nám chřipka vyhnula obloukem?

1. Imunita

To nejdůležitější, co pro sebe na obranu před chřipkou můžete udělat, je vypěstovat si pořádnou imunitu. Toho docílíte hlavně jezením ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vitaminů. Jen takto získané vitaminy ale nestačí, je lepší si pořídit i doplňky stravy, které obsahují větší dávku daného vitaminu. Určitě všichni z reklamy znáte vitamin C, který je jedním z důležitých faktorů pro to, jak se vyhnout chřipce, ale nezapomeňte také na vitaminy třídy B. V zimním období, kdy jsme na slunci mnohdy jen pár hodin denně, vitamin D.

2. Teplé čaje

Bylinkové čaje mohou přispět k posílení imunity, ale také ke zklidnění našich nervů. A protože jde psychika ruku v ruce s naším zdravím, můžou právě i obyčejné čaje pomoci k předcházení nemocí. Jako prevenci i jako pomocník v boji se začínajícím onemocněním nám také poslouží zázvorový čaj. Zázvor je antiseptický, protihorečnatý a protizánětlivý. Osladit si tento čaj můžete například medem, který je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik.

3. Správná hygiena

Umývání rukou se učí už děti v mateřské škole a má to své důvody! Představte si, kolika věcí se všude venku dotknete, a poté si představte, kolik jiných lidí se jich už dotklo před vámi. Jednoduché umytí rukou je jedno z nejúčinnějších opatření před napadení jakýmkoliv virem. Právě rukama se dotýkáme obličeje, úst, často pomocí nich něco jíme. Tyto úkony provádíme mnohem častěji, než si myslíme, a proto jsou čisté ruce základ zdraví.

4. Pravidelné větrání

Zvláště v zimním období je důležité správně větrat. Základními pravidly jsou větrat krátce, intenzivně a často. Právě nevětrané místnosti mohou přispívat k častějším nachlazením a chřipkám. Zároveň se v takovém prostředí také mohou tvořit plísně, které opět způsobují různé zdravotní komplikace.

5. Lehký sport

Procházky a lehké sportování mohou vašemu zdraví jen a jen pomoci. Pohyb tělu prospívá, proto neváhejte a vyrazte někam na procházku, na čerstvý vzduch. Můžete začít dělat i jednoduchou jógu, u které protáhnete tělo a zklidníte mysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *